Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.

Anonim

Bana Atılan E-Postaların Yanıtları

Sevgili Arkadaşlar...

Bu site aracılığıyla -bazıları sorulardan oluşan- pek çok e-posta alıyorum. Ancak yoğunluk nedeniyle bazılarına yanıt yazamadım.  Sakın unuttum sanmayın ve "adam bir yanıt bile yazmadı" diye düşünmeyin :-). Bundan sonra atacağınız e-postalara da daha kısa bir süre içinde yanıt vermeye çalışacağım. Gecikme için özür diliyorum...

 

Lütfen Alıntılarda Kaynak Belirtiniz

Çeşitli Internet sitelerinde yazmış olduğum makalelerden, ders notlarından, çizimlerden, kaynak kodlardan vs. bire bir alıntı yapıldığını, ancak kaynak belirtlmediğini görüyorum. Lütfen bu gibi alıntlarda kaynak belirtiniz.

Kitap Eleştirisi

Artık her hafta sitede bilgisayar alanında basılmış bir kitabın eleştirisini göreceksiniz. Umarım beğenirsiniz...

Döküman Grubu:

C# İle Nesne Yönelimli Programlama Kurs Notları - Uyarlama 2

Bu notlar Kaan Aslan'ın C ve Sistem Programcıları Derneği'nde 2007 yılında vermiş olduğu C# İle Nesne Yönelimli Programlama kursunda sınıfta tutulmuştur. Notlar üzerinde hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Hatalarla karşılaşırsanız nedenleri çeşitli olabilir. Bunu göz önüne alınız. Ayrıca alıntı yaparsanız bana bildiriniz.

csharp-programming-version2.pdf

80X86 Sembolik Makina Dili Kurs Notları - Uyarlama 1

Bu notlar Kaan Aslan'ın C ve Sistem Programcıları Derneği'nde 1998 yılında vermiş olduğu 80X86 Sembolik Makina Dili kursunda sınıfta tutulmuştur. Notlar üzerinde hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Hatalarla karşılaşırsanız nedenleri çeşitli olabilir. Bunu göz önüne alınız. Ayrıca alıntı yaparsanız bana bildiriniz.

80x86-assembly-version1.pdf

C# ile .NET Ortamında Uygulama Geliştirme Kurs Notları - Uyarlama 1

Bu notlar Kaan Aslan'ın C ve Sistem Programcıları Derneği'nde 2007 yılında vermiş olduğu C# İle .NET Ortamında Uygulama Geliştirme 1 (Temel) kursunda sınıfta tutulmuştur. Notlar üzerinde hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Hatalarla karşılaşırsanız nedenleri çeşitli olabilir. Bunu göz önüne alınız. Ayrıca alıntı yaparsanız bana bildiriniz.

dotnet-appbasic-version1.pdf

C# İle Nesne Yönelimli Programlama Kurs Notları - Uyarlama 1

Bu notlar Kaan Aslan'ın C ve Sistem Programcıları Derneği'nde 2007 yılında vermiş olduğu C# İle Nesne Yönelimli Programlama kursunda sınıfta tutulmuştur. Notlar üzerinde hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Hatalarla karşılaşırsanız nedenleri çeşitli olabilir. Bunu göz önüne alınız. Ayrıca alıntı yaparsanız bana bildiriniz.

csharp-programming-version1.pdf

C++ Uygulamaları Kurs Notları - Uyarlama 1

Bu notlar Kaan Aslan'ın C ve Sistem Programcıları Derneği'nde 2001 yılında vermiş olduğu C++ Uygulamaları dersinde Deniz Kürümoğlu tarafından sınıfta tutulmuştur. Notlar üzerinde hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Hatalarla karşılaşırsanız nedenleri çeşitli olabilir. Bunu göz önüne alınız. Ayrıca alıntı yaparsanız bana bildiriniz. Şifre: cdernek.

cpp-app-version1.pdf

MFC İle Windows Programlama Kurs Notları - Uyarlama 1

Bu notlar Kaan Aslan'ın C ve Sistem Programcıları Derneği'nde 2002 yılında vermiş olduğu MFC ile Windows Programlama dersinde Deniz Kürümoğlu tarafından sınıfta tutulmuştur. Notlar üzerinde hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Hatalarla karşılaşırsanız nedenleri çeşitli olabilir. Bunu göz önüne alınız. Ayrıca alıntı yaparsanız bana bildiriniz. Şifre: cdernek.

mfc-version1.pdf

Sistem Programlama ve İleri C Uygulamaları Kurs Notları - Uyarlama 1

Bu notlar Kaan Aslan'ın C ve Sistem Programcıları Derneği'nde 2007 yılında vermiş olduğu Sistem Programlama ve İleri C Uygulamaları kursunda sınıfta tutulmuştur. Notlar üzerinde hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Hatalarla karşılaşırsanız nedenleri çeşitli olabilir. Bunu göz önüne alınız. Alıntı yaparsanız bana bildiriniz...

Notları hazırlayan Ahmet Boşça'ya teşekkürler...

system-programming-version1.pdf

UNIX/Linux Sistem Programlama Kurs Notları - Uyarlama 1

Bu notlar Kaan Aslan'ın C ve Sistem Programcıları Derneği'nde 2003 yılında vermiş olduğu UNIX/Linux Sistem Programlama dersinde Deniz Kürümoğlu tarafından sınıfta tutulmuştur. Notlar üzerinde hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Hatalarla karşılaşırsanız nedenleri çeşitli olabilir. Bunu göz önüne alınız. Ayrıca alıntı yaparsanız bana bildiriniz. Şifre: cdernek.

unix-linux-sysprog-version1.pdf

Windows API Programalam Kurs Notları - Uyarlama 1

Bu notlar Kaan Aslan'ın C ve Sistem Programcıları Derneği'nde 2003 yılında vermiş olduğu Windows API Programlama dersinde Deniz Kürümoğlu tarafından sınıfta tutulmuştur. Notlar üzerinde hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Hatalarla karşılaşırsanız nedenleri çeşitli olabilir. Bunu göz önüne alınız. Ayrıca alıntı yaparsanız bana bildiriniz. Şifre: cdernek.

winapi-version1.pdf

Windows Sistem Programlama Kurs Notları - Uyarlama 1

Bu notlar Kaan Aslan'ın C ve Sistem Programcıları Derneği'nde 2003 yılında vermiş olduğu Windows Sistem Programlama dersinde Deniz Kürümoğlu tarafından sınıfta tutulmuştur. Notlar üzerinde hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Hatalarla karşılaşırsanız nedenleri çeşitli olabilir. Bunu göz önüne alınız. Ayrıca alıntı yaparsanız bana bildiriniz. Şifre: cdernek.

win32-sysprog-version1.pdf

Yeni C++ Standartları: C++0x Semineri İçin Hazırlanan Özet Notlar

Bu döküman Kaan Aslan’ın C ve Sistem Programcıları Derneği’nde vermiş olduğu Yeni C++ Standartları: C++0x seminerinde kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Notlar üzerinde herhangi bir düzeltme yapılmamıştır.

c++0x.ppt

İntel İşlemcileri Korumalı Mod Yazılım Mimarisi 5. Bölüm

Kaan Aslan'ın Intel İşlemcileri Korumalı Mod Yazılım Mimarisi kitabının Koruma Mekanizması'nı anlatan 5. Bölümü.

intel-protected-mode-chap5.pdf

Haftanın Böceği Yukarı