Dizi indisleri 0'la mı yoksa 1'le mi başlamalı? Bana öyle geliyor ki, 0.5 olması konusundaki önerim yeterince düşünülmeden reddedildi.

Stan Kelly-Bootle

Bana Atılan E-Postaların Yanıtları

Sevgili Arkadaşlar...

Bu site aracılığıyla -bazıları sorulardan oluşan- pek çok e-posta alıyorum. Ancak yoğunluk nedeniyle bazılarına yanıt yazamadım.  Sakın unuttum sanmayın ve "adam bir yanıt bile yazmadı" diye düşünmeyin :-). Bundan sonra atacağınız e-postalara da daha kısa bir süre içinde yanıt vermeye çalışacağım. Gecikme için özür diliyorum...

 

Lütfen Alıntılarda Kaynak Belirtiniz

Çeşitli Internet sitelerinde yazmış olduğum makalelerden, ders notlarından, çizimlerden, kaynak kodlardan vs. bire bir alıntı yapıldığını, ancak kaynak belirtlmediğini görüyorum. Lütfen bu gibi alıntlarda kaynak belirtiniz.

Kitap Eleştirisi

Artık her hafta sitede bilgisayar alanında basılmış bir kitabın eleştirisini göreceksiniz. Umarım beğenirsiniz...

John Lennon'un Öldürüldüğü Yer (Dakota Building)

John ile Yoko binadan çıkıyorlar. Lennon öldürüldükten sonra hayranları bina etrafına toplanmışlar. John'un "Watching The Wheels" albümünün kapağı. Binadan çıkıyorlar. 1980'de çekilmiş bir foto. John kısa süre sonra öldürülecek... Dakota binası NYC'nin eski binalarından. Burada 1870'deki görünümü. Etrafta ne kadar az bina var... Binanın başka bir açıdan görünümü. Sağ tarafta Central Park var. Lennon bu kapının girişinde Mark Chapman tarafından öldürülüyor. Binanın karşıdan görünümü. Sağdaki siyah araçtan Yoko inmişti. Ben oradayken tesadüfen karşılaştım. 1980 yılında çekilmiş.

Haftanın Böceği Yukarı